Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod na dokonalé rande

17. 8. 2009
Jak si domluvit rande
Nezáleží na tom, kdo z vás bude iniciátorem vašeho rande. Důležité je, aby vše probíhalo přirozeně. Jestli se mu líbíš, rozhodně tvou nabídku neodmítne a naopak. Načasování hraje klíčovou roli. Když se budete cítit v pohodě, nabídka rande vás nezaskočí. Dalším krokem je nabídka jako taková. Je dobré si předem připravit místo a čas. Záleží také na tom, co byste na rande měli podniknout. Tak se dá totiž zjistit, co o sobě víte a co kdo má rád.

Příprava
Ženy jsou v přípravě na rande mnohem preciznější, a proto si už několik dnů dopředu připravují outfit a make-up. Případně si s kamarádkou odskočí na nákupy. Je to takový malý vyzkoušený rituál, který jim zajistí vysloužený efekt. U mužů to není o nic moc jiný. Snad jen v tom rozdílu, že se připravují až těsně před schůzkou. Ale už dopředu si přehrávají svůj šatník. Čas v koupelně stráví žena i muž podobně dlouhý. Nezapomínejte, že nic se nemá přehánět! Nedělejte ze sebe někoho, kým opravdu nejste.

Den „D“
Den „D“ je stejně tak důležitý jako pozvání na rande. Panuje-li nervozita, doporučuje se zhluboka dýchat alespoň jednu minutu. Není nic horšího než zpocené čelo, orosený nos, mokré dlaně a koktající přivítání. Muž by měl na rande přijít vždycky včas, žena se může opozdit o pět minut. Trvá-li jí to déle, je dobré se omluvit např. SMS zprávou.

Konverzace by měla být přirozená, neveďte zbytečně dlouhý monolog. Zajímejte se o toho druhého. Používejte vyzkoušená gesta a jemně koketujte. Bude-li rande dokonalé, poznáte tak, že se vám nebude chtít domů. I zde platí pravidlo: V nejlepším se má přestat. Rozlučte se a v případě, že se políbíte, nezapomínejte na to, že romantika byla, je a bude základním pravidlem každého dokonalého rande.