Jdi na obsah Jdi na menu
 


Připravit...Pozor...polibek!

14. 8. 2007

Už to tak vypadá - nejpozději do 30 sekund se k tobě nakloní a poprvé tě políbí. Víš ale jistě, jak se v onu tolik očekávanou chvíli zachovat, anebo už teď jsi celá zmatená? Právě v tento moment zamilovaní upadají do blažené euforie, ale nezkušeným se nejspíš honí otázka "Nezvorám to?".

Jak líbat?

Pozor, nezáleží pouze na samotném polibku (jakožto přímo okamžiku, kdy se vaše ústa a jazyk dotýkají)! Líbání se vlastně skládá ze fází tří - z jakési předehry, kdy už jasně cítíš, že se líbíní blíží; ze samotného polibku a momentu, který následuje těsně po líbání.

1.) PŘEDEHRA

Sedíte kousek od sebe, je vám spolu strááášně krásně, ale něco tomu stále chybí? Jasně, nadešla pravá chvíle pro váš první polibek. Ničemu se nebraň, nezmatkuj a hlavně, hlavně se dobře nabifluj následujících pár nepostardatelných rad!

 • HRA OČÍ - Navázat oční kontakt je většinou hračka, přestože jsi šíleně nervózní. Přestaň se hrbit a podívej se mu zpříma do očí. Nemusíš si hrát na svůdnou pornohvězdu, našpulovat rty a mrkat umělými řasami, i tak nevinný signál je signál, že má zelenou!
 • VYPNI MOZEK - Sedí před tebou nádherný kluk, až se ti podlamují kolena a strachuješ se, jestli je tvůj lesk na rtech oukej a jestli ti z úst netáhne rybí pomazánka, co ti máma vnutila k večeři - to všechno dokáže napáchat spoustu škody a dostat tě do pěkných rozpaků. Víš co? Nejlíp uděláš, když se teď na to všechno zhluboka vykašleš!
 • JE LIBO ÚHLOMĚR? - Ten doufám potřebovat nebudeš, ale uvědom si, že záleží i na tom, jak jsou k sobě natočena vaše těla. Je fuk, jestli zrovna sedíte nebo stojíte, rozhodně byste k sobě měli být natočeni nejlépe celými těly, ne pouze tvářemi. Jen tak mezi vámi vznikne to úžasné elektrizující pouto, takže se od sebe ani nebudete chtít odtrhnout!
 • UVOLNI SE, PROSÍM! - Teď ale všechna sranda stranou - okamžitě vyndej ruce z kapes a paže nech volně tak, abys ho mohla každou chvíli pohotově obejmout (jak jinak:-). Přestaň dělat věci, které o tobě vypoví, že jsi nervózní - zapomeň na kroucení si vlastních pramínků vlasů mezi prsty a v ještě horším případě "šťavnaté" okusování si nehtíků! Nezapomeň, že neverbální komunikace o tobě leckdy prozradí daleko víc.
 • HEJBNI KOSTROU! - Pokud nemáš v plánu zůstat trčet na jednom místě jak tvrdé Y a čekat, až se tvůj milý s obtížemi skloní až nad tvoje působiště, spolupracuj nakloněním hlavy k jeho. Tip: Dokonale něžného polibku docílíš, pokud se k němu nakloníš co nejblíž (samozřejmě jemně, jsi dáma, ne závodní boxer, co má v plánu vymlátit mu půlku chrupu!). Vaše mysli na chvíli splynou v jednu a budete naladěni na tu samou zamilovanou vlnu. Vyzkoušej to!

2) AKCE

A je to tady! Teď už se z toho jen tak nevymotáš, tak jdeme nato!

 • ZUB ZA ZUB:-) - Jeho něžnosti mu rozhodně oplácej stejnou měrou, jinak mu budeš připadat jako leklá ryba! Nestačí jenom otevřít pusu a čekat, co se bude dít. Jednoduše, bude-li chtít dělat něco, co se ti už předem nebude líbit, jasně mu to naznač.
 • PRVNÍ DOTYK - Určitě se na něj hned nevrhej, jako bys ho chtěla sníst! První kontakt vašich rtů by se měl spíše podobat něžnému letmému polibku, ale ve značně zpomalené verzi. Nádhera.
 • ZMĚNA JE ŽIVOT - Odstrašující případ: Zalíbí se ti jeho horní ret a celých pět minut ho budeš bez ustání zuřivě sát. Zkus radši: Chvíli líbej jeho horní ret, poté se zaměř na okraj jeho spodního rtu a klidně mu mezitím můžeš vlepit jednu roztomilou pusinku na líčko. Všechno lehce, něžne, hlavně žádný spěch.
 • ZAPOJ JAZYK - A co tvůj nedočkavý jazýček? I to je OK, pokud to tvému protějšku nebude očividně vadit (ale to by byla spíš výjimka!). A pamatuj, že tady platí více, jak kde jinde, že méně je více.Možná si tvůj milý nejdřív ponechá jazyk v ústech, možná se hned rozhodne vyrazit s ním do boje. Každém případě ti nic nemůže zabránit, abys zaujala velení a zaútočit jazykem jako první.Ale nikdy, nikdy mu nestrkej jazyk příliš hluboko do krku! Blééé!
 • DÝCHEJ! - Nosem, pusou, pokaždé budeš mít minimálně jedno z nich volné.
 • ŽHAVÉ DOTYKY - Nestyď se zapojit do hry také svoje ruce. Nejdříve zkus jednu dlaň položit na jeho zátylek (zadní stranu krku) a druhou ho jemně uchopíš na tváři nebo ho obejmeš kolem zad. Tím rozhodně nemáš co zkazit. Ale i tak nemusíš nechat ruce zákonitě na jednom místě. Vydej se na výpravu po jeho těle, projeď prsty jeho vlasy, hlaď jeho záda, zkrátka dělej vše, co se ti bude zdát pěkné a něžné. A až se sním budeš cítit opravdu příjemně a bezpečně, oviň obě své paže kolem jeho krku, tak si ho přitáhneš úplně nejblíž. Úžasné!

3.) DOHRA

Zdá se ti, že bys už potřebovala pauzu? To je v pořádku, ale musíš se umět chytře odtáhnout, abys ho nepolekala nebo mu neukousla jazyk:-)

 • V PRAVOU CHVÍLI - Chceš-li se už odtáhnout, počkej si radši, až nebude mít svůj jazyk v tvůch ústech - pokud ti to teda nijak nevadí. Vyčíhej si chvíli, kdy svůj jazyk na chvíli sková do své "jeskyně" a jemně se přisaje k tvým rtům. Pak se pomalinku odtáhni. Zakonči to jemnou pusinkou (jako ta, kterou se vaše rty dotkly úplně poprvé).
 • OPÁČKO - Stejně jako na začátku mu pohleď do očí. Možná tě zaskočí nepříjemný pocit a zase ta hloupá nervozita - právě teď si totiž oba urovnáváte v hlavě, jestli se vám to líbilo, či ne. Neboj se verdiktu - jakokoli hloupě si teď připadáš, máš jedinečnou šanci neverbálně mu zdělit, jak moc sis to užila
 • DALŠÍ ČÍSLO - Je pravděpodobné, že se vaše ruce stále ještě dotýkají, přestože rty už ne. Díváte si navzájem do očí. A z toho plyne, že brzy bude následovat další polibek! Tentokrát už ale bez stresu a obav, protože jsi přece zkušená líbačka:-)

Připravila: Ellie zdor Foxygirl...