Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taneční styl NU SOUL

6. 2. 2009
Už jsi slyšela o novém taneční stylu značky Nike nazvaném Nu soul? Jestli ne, tak to je škoda. Říká se o něm, že rozhýbe i mrtvolu. Nu soul je dynamická taneční choreografie, která vychází z mix soulu, funku, R&B a hip hopu. Obsahuje celou škálu pohybů od pomalých po rychlé, v závislosti na textu a rytmu hudby.

Kdo tančí Nu soul?

Nu soul může tančit každý, kdo miluje pohyb, muziku a rád se baví. Takže, ať jsi holka nebo kluk, vyzkoušej Nike Rockstar Workout (www.nike.com/nikewomen) ve vybraných fitness centrech a tanečních studií. Nemusíš se bát, že se na první lekci ztrapníš. To tempo je tak rychlý, že není čas nikoho okukovat. Počítej s tím, že se pořádně zapotíš a spálíš nějakou tu kalorii. Na hodinu si nezapomeň vzít lahev s pitím, kvalitní aerobikovou obuv a pohodlné sportovní oblečení.

Jak se tančí Nu soul?

Nu soul je rozdělen do 4 choreografických bloků. Každý blok obsahuje pohyby na 4 až 8 dob hudby. První blok je zaměřený na rozcvičení, při kterém si zahřeješ tělo, seznámíš se s rytmem a stylem. Choreografie je zde založena na slokách, na refrénu a na rytmu hudby.

Druhý blok je ve stylu klasické americké hodiny tance a je určen těm otrlejším! Instruktor si bere jednoho tanečníka po druhém a tančí s ním přes parket. V tomto bloku si zahřeješ tělo a zapojíš svůj vlastní styl.

Třetí blok má samotnou choreografii. Sestava je určena na jednu skladbu, při níž je důležitá celková synchronizace se slokou, refrénem nebo frází. Může se opakovat tak dlouho, dokud se tanečníci nechytnou. Během tohoto bloku se učíš tančit a zlepší se ti celková fyzická i psychická kondice.

Poslední čtvrtý blok přináší tzv. zklidnění. Inspiruje se pohyby comba a slouží k protažení a ukončení párty v příjemném duchu. V tomto bloku se ti začne pomalu snižovat tepová frekvence, protahují se svaly, dochází k zotavení a k pozitivnímu zakončení.