Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dior se v Paříži vrátil do 60. let

28. 2. 2008
John Galliano - návrhář módního domu Dior je proslulý svými extravagancemi. V Paříži v rámci přehlídek modelové konfekce na příští podzim a zimu předvedl velmi "nositelné" a klasicky pojaté modely, které připomínaly 60. léta, svět Sladkého života, Barbarelly nebo Jacqueline Kennedyové.

Styl 60. let připomínaly i vysoko vyčesané hřívy a nápadné líčení očí modelek, které Galliano vyslal na molo v zahradách Tuileries. Britský návrhář ve službách Diora sáhnul po fuchsiové, zelené, citronové a dalších živých barvách, které kontrastovaly s černou a jinými temnými odstíny, jež se často objevovaly v prvních dvou dnech pařížských přehlídek. Během nich prezentovali své výtvory méně známí návrháři, výjimkou byl jen pařížský salon Balmain.

Dosud předvedené kolekce se vesměs vyhýbaly výstřednostem ve snaze najít co nejvíc potenciálních zákaznic v době, kdy ve světě vládnou obavy, že bude potřeba utáhnout si opasky. Paříž je po New Yorku, Londýně a Milánu poslední etapou přehlídek modelů na příští podzim a zimu.

Zdejší přehlídky končí v neděli. Účastní se jich všechny přední módní salony, mezi nimi i Valentino, který přijde na řadu ve čtvrtek. Jeho modely už ale nebudou dílem legendárního zakladatele tohoto salonu Valentina Garavaniho, který nedávno odešel na odpočinek.

Obrazek

Obrazek