Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dík už nekouřím

15. 8. 2007

No nechci Tě moc poučovat, ale abych přiznala kouřila jsem taky. Začalo to tím, že mi kámoši nabízeli apod.tak jsem neváhala a brala si jednu za druhou... Pak jsem si sama začla kupovat krabky... Jednou jsem tak narazila v jednom časáku na zajmavý článek... Se kterým se s tebou podělím.....

Možná se ti nezdá, ale cigareta v ústech už dávno není sexy. Své o tom ví i osmnáctiletá Karol :,, Začla jsem ve 14 všichni z party kouřili a tak jsem se prostě přidala k nim. Přišlo mi to přirozený a hlavně jsem si připadala dospělejší.  V 16 už jsem skoro  zvládla krabku denně. Dokonce mi bylo i jedno že jsem za to nechala skoro celé kapesné. Pak ale přišel velký zlom. Poznala jsem Petra a zamilovala jsem se. Byl užasný jenže pořád se k nečemu neměl...Vadilo mu to že kouřím.. Hodněkrát mi řekl, že když me políbí připadne mu jako kdyby líbal popelník. Od té doby nekouřím...Ikdyž to bylo hodně těžké.

PROČ VLASTNĚ KOUŘÍME?

82% mladých lidí kouří, protože je to uspokojuje.

12% proto, že chtějí zapadnout do party nebo jen z frajeřiny.

6% proto aby zhubli( Což mi přijde úplná blbost)

POŽÍRAČ PENĚZ(tak tohle mě opravdu dostalo)

Řekněme, že si dáš 5cigaret denně. Tak to by ses divila, co všechno bys například mít, kdyby sis tenhle zlozvyk odpustila.

tak třeba: 1značkové džíny, 3super trika, 3cedéčka, 2dvd, 5lítku do kina či 4 laky na nehty a ještě ti zbyde...

ČÍM TRPÍ KUŘÁCI?

Žluté zuby 99%

Žluté nehty 90%

Choroby krevního oběhu 80%

Srdečný infarkt 65%

Vypadávání vlasů 40%

Rakovina plíc 25%

Obrazek

Zdroj : Dívka