Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hra světla a stínu - jak správně na MAKE-UP?

7. 4. 2008

Hm?;-)

Než vyjdeš mezi lidi, je dobré vědět, že každá příležitost vyžaduje jiné líčení. Můžeš mít nádherně upravené vlasy, super ohoz, ale vše se dá zkazit nevhodným líčením.


Vezmi tohle jako malou radu, jak na to. Dnešním trendem, co se make-upu týče, je vypadat maximálně přirozeně. Vsaď tedy na přírodní typ. Ano, líčit se, ale tak, aby to nebylo poznat. A to už je umění. Obecně pro každý make-up, ať už se jedná o denní, večerní nebo slavnostní, platí tyto zásady:


Základem celého make-upu je čistá pleť. Vyčistit ji můžeš jakýmkoliv odličovacím mlékem a pak pleťovou vodou. Potom nanes denní krém, kterým docílíš jednak hydratace, a pak také toho, že se make-up bude lépe roztírat. Pokud jsi úplná začátečnice, poradím ti malý trik. Aby se ti make-up lépe nanášel, zkus jej zředit s krémem. S řidší konzistencí tyto první kroky hravě zvládneš.


Pro výběr správného make-upu je samozřejmě nutné znát typ své pleti. Podle toho, zda máš suchou, mastnou, smíšenou nebo normální pleť si vyber ten pravý make-up (koukni na RIMMEL London make-upy, které jsou roztříděné podle typu pleti). Na základě toho, jakého efektu chceš dosáhnout, zvol super krycí nebo jen lehce krycí.


Odstín zvol co nejblíže barvě tvé pleti. Zjistíš to nejlépe zkouškou na čele. Jestliže není vidět, je to ten pravý. Pokud tě trápí nějaký ten pupínek nebo kruhy pod očima, použij tuhý nebo tekutý korektor. Tuhý korektor je více krycí, tekutý se zas perfektně hodí na zakrytí kruhů pod očima. Dalším krokem je pudr, který má být ve stejném tónu jako je make-up. Nanes jej velkým štětcem a roztírej ze středu obličeje ven. Až do tohoto místa platí tento základ líčení pro jakoukoliv příležitost. Tvářenka ti pomúže obličej oživit a tvarovat.


Odstín si vyber podle barvy rtěnky a všechno slaď i s oblečením. Tvářenku nanes na ta místa, která jsou na tváři nejvystouplejší, když se usměješ, a rozetři směrem ven. Nanes i na bradu a čelo, neboť i na těchto dvou partiích pomáhá k optickému tvarování obličeje a dopomáhá k jeho plastičnosti. Pokud se chceš líčit jako profík, je ještě lepší mít dva make-upy, jeden světlejší na vystouplé partie a druhý tmavší na ty ostatní. Především na to nezapomeň, až se půjdeš fotit. Sama uvidíš, co takhle zvýrazněná hra světla a stínu udělá s fotkami.