Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak si vybrat účes podle tvaru obličeje

3. 2. 2009
Oválný obličej
Jestli jsi typ s oválným obličejem, máš velké štěstí! Tobě totiž bude slušet téměř každý účes. Nejlíp uděláš, když si vybereš lehce rozcuchaný a načechraný sestřih v délce po bradu nebo po ramena. Pěšinka uprostřed nebo na straně ti opticky prodlouží obličej. Ideální je kaskádovitě prostříhaná ofinka, splývající po stranách.

Hranatý obličej
Hranatému obličeji sluší účes, který má jednotlivé partie vlasů ostříhány do různých délek s jemnými přechody. Podstatné je, abys měla vlasy u hlavy trochu hustší než na jiných místech hlavy. Rozhodně se vyhýbej uhlazeným účesům sčesaným dozadu nebo směrem nahoru. Jestli máš vystouplou bradu, zkus si fénovat konečky vlasů směrem dovnitř a uvidíš, jak budou obrysy tvé brady působit jemněji.

Kulatý obličej
Možná máš pocit, že kulatý obličej je za trest, ale tak to není! Zkus vsadit na délku vlasů jen po bradu a vyhni se příliš krátkým sestřihům. Vlasy po stranách a na krku si nech stupňovitě sestřihat. Jestli si potrpíš na ofinu, měla by být delší, s lehce rozcuchanými konečky. Na co rozhodně musíš zapomenout, je pěšinka uprostřed.

Trojúhelníkový obličej
Trojúhelníkový obličej poznáš tak, že má široké čelo a špičatou brada. Jestli jsi tento typ, rozhodně by tvé vlasy neměly být příliš krátké, ale zase ne delší než po ramena. Slušet ti bude prostříhaný účes. U temene hlavy vlasy raději nečechrej, efekt špičaté brady by byl ještě větší. Při fénování natáčej vlasy směrem od hlavy pomocí kulatého kartáče, brada pak bude působit plnějším dojmem.
 hm tak co? Máš jasno?:))))