Jdi na obsah Jdi na menu
 


Líčení rtů

7. 4. 2008

Jak mi vydrží rtěnka déle?

Nejprve si rty nalíčíš make-upem a přepudruješ. Pak použij konturovací tužku a nakonec rtěnku, kterou nanes sytě štětečkem. Rty otiskni do ubrousku. Přepudruj je transparentním pudrem. Můžeš je ještě jednou nalíčit rtěnkou, znovu otisknout do ubrousku a přemalovat. Rtěnka bude intenzivnější.


Prokrvovací masáž rtů

Potřebuješ jen kartáček na zuby. Masíruj rty jemně malými krouživými pohyby. Uvidíš, jak rychle dostanou pěknou barvu a zbavíš je šupinek.


Lesk na rty

Dodává rtům sytost. Nanes ho na střed rtů (na okrajích vytváří dojem mastnoty). Případně použij jen lesk bez rtěnky.


Malé rty

Na horní ret použij rtěnku o tón světlejší, než na spodní.


Úzké rty

Používej světle červené, lila nebo růžové odstíny rtěnky.


Plné rty

Nepoužívej přes den rtěnky s perletí nebo třpytkami, rty by mohly působit vyzývavě. Dávej přednost tmavším odstínům rtěnky s matovým efektem.


Užší horní ret

Horní ret můžeš zvýraznit tím, že jeho přirozenou konturu zakryješ korektorem a poté vykreslíš žádaný tvar. Tak ho opticky zvětšíš. Na horní ret nanes světlejší odstín rtěnky, o tón tmavší pak na spodní ret.


Osvěžení rtů

Nanes na rty směs bílého jogurtu s troškou medu. Po patnácti minutách rty opláchni a namažte balzámem nebo pomádou na rty. Stejnou službu udělají i vychlazené plátky okurek.


Gymnastika

Prokrví rty a přispěje ke zvýšení pružnosti pokožky. Každý den střídavě 40krát za sebou vyslovuj hlásky "a, o, i, u". :-)