Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o nehty

22. 3. 2009
Barvy jara a léta 2009

Podle světových návrhářů bude letošní jaro a léto plné barev. Mezi ty nejexkluzivnější patří bezpochyby smaragdová zeleň, elektrická modrá, tyrkysová modrá, světle modrá a růžová. Ale také zlatá a stříbrná, žlutá, oranžová a stále oblíbenější fialová.

Manuál na dokonalé nehty

1. Vždy měj při sobě kvalitní pilník! Nehty se pilují od kraje do středu, a pak už záleží jen na tobě, jestli chceš mít tvar oválu nebo obdélníku.

2. Jestli nejsi zastáncem laku na nehty, po pilování použij leštičkou na nehty. Prospěje jim to a budou se krásně lesknout.

3. Pamatuj si, jemná kůžička kolem nehtu se nikdy nestříhá, ale jen zatlačuje.

4. V případě, že tvé nehty potřebují odlakovat, použij odlakovač bez acetonu s obsahem ochranných látek, vitaminu E nebo lanolinu.

5. Jestli nemáš ráda výrazné barvy, vyzkoušej klasiku ve stylu francouzské manikůry. Budeš k tomu potřebovat bílý lak na konečky, béžový lak na zbytek nehtu a navrch přidej po zaschnutí transparentní jemně růžovou barvu.

6. Než si začneš lakovat nehty svou oblíbenou barvou, připrav si na první vrstvu podkladový lak, je bezbarvý a navíc vyživuje a zvlhčuje nehty.

7. Po zaschnutí nehet přelakuj barevným lakem dle tvého výběru, ale nezapomínej, že jen kvalitní lak ti může zaručit, že nehty zůstanou zdravé a nebudou se lámat.

8. A v neposlední řadě mysli na to, že ruce spolu s nehty musí tvořit dokonalý soulad. Proto používej jen zvláčňující mýdla a speciální krémy na ruce a nehty, které nehtům dodají potřebné vitaminy.